Taisyklingos laikysenos mokymai „Tieskis“

2014 metais VŠĮ „Atskirties mažinimo iniaciatyvos“ bendradarbiaudama su Lietuvos sporto universiteto Sporto mokslo ir inovacijų institutu įgyvendino projektą  „Kineziterapija vaikams „Tieskis““ (projekto Nr. VP2-1.3-ŪM-05-K-03-754), finansuotą  ES lėšomis pagal priemonę „Inočekiai LT“. Projekto metu pirmą kartą Lietuvoje buvo atlikta biomechaninė pradinių klasių mokinių laikysenos analizė, paremta kūno biomechanikos ypatumais ir dėsningumais.

Nustatyti pradinių klasių mokinių laikysenos ypatumai, nepakankamai ir netolygiai išvystyti raumenys. Pateiktas laikysenos sutrikimų paplitimas.

Atsižvelgus į tyrimo rezultatus pateikti pratimai toms raumenų grupėms, kurios yra labai svarbios koreguojant laikyseną ar siekiant išvengti jos pakitimų. Aprašyti pratimai skirti lavinti taisyklingos laikysenos įgūdžius ir formuoti įprotį rūpintis savo laikysena kasdieninėje veikloje namie ir mokykloje. Netaisyklingos laikysenos prevencijai pateiktos vaikų fizinio aktyvumo formos, žaidimai, lavinantys silpniausias raumenų grupes, nustatytas tyrimo metu.

VŠĮ „ Socialinės atsakomybės centras“  pagal šio projekto tyrimo ataskaitą adaptavo ir parengė Taisyklingos laikysenos mokymus „Tieskis“, kurie bus vykdomi 6 -10 m. vaikams bendrojo lavinimo įstaigose.

Su parengta programa galite susipažinti paspaudę šią nuorodą.

Copyright © 2019 Socialinės atsakomybės centras, VšĮ - Kad visiems būtų geriau!.